کمپانی میماکی ژاپن سری جدیدی از دستگاه های لارج فورمت را به همراه جوهرهای جدید و سازگار با محیط زیست وارد بازارهای چاپ و تبلیغات نموده است. Mimaki JV400-LX  نخستین دستگاه چاپ شش رنگ با جوهر لاتکس در دنیا است که رنگ سفید نیز دارد.

انجمن چاپ دیجیتال اروپا در سال 2012، دستگاه Mimaki JV400-LX را  به دلیل دارا بودن جوهر سفید و مصرف انرژی پایین و همچنین ایجاد تغییرات مثبت در هد دستگاه ؛ به عنوان " برنده ارزشی" worthy winner معرفی نمود و جایزه EDP 2012 را به آن اختصاص داد.

این انجمن، مشخصات برجسته دیگری از این دستگاه را نیز عنوان کرده است: ویسکوزیته بالاتر جوهر در کنار هد پیزو جدید که موجب کاهش زمان خشک شدن می شود.

new jv400 lx for sale

 

 jv400lx

جوهر لاتکس میماکی، جوهری با پایه آب است که علاوه بر چاپ روی بنر، فلکسی، پی وی سی و . . .  حتی بر روی مدیاهای بدون کوتینگ مانند: پارچه معمولی، کاغذ و . . . به خوبی می نشیند و به لحاظ ماندگاری مشابه جوهرهای پایه سالونت عمل می کند و در فضای بیرونی قابل استفاده است.(Outdoor Durability). با این تفاوت که هیچ گونه بویی نداشته و گاز مضری متصاعد نمی کند. بنابراین محل نصب دستگاه نیازی به تهویه نخواهد داشت. همچنین به دلیل کیفیت بالای چاپ به عنوان یک دستگاه قابل اعتماد برای چاپ های فضای داخلی (Indoor) نیز مورد استفاده اساسی دارد.

چاپ انواع بنر، پارچه معمولی و پرچمی ، بوم ، بنرهای پلی اتیلنی PE، بک لیت ، کانواس ، پی وی سی و تابلوهای تبلیغاتی ( فروشگاه ها ، رستورانها ، بیمارستانها و سایر مراکز اداری و آموزشی) ، رول آپ Roll up و پاپ آپpop up، کاغذ دیواری ، کاغذ پوستر و عکس ، انواع وینیل و خودچسب ها ، برچسب شیشه ای ، لیبل و به طور خلاصه هر نوع مدیای رول ( کوتینگ دار و بدون کوتینگ)

JV400 LX

 

سیستم گردش جوهر سفید میماکی MCT : Mimaki Circulation Technology

دستگاه های سری JV400 میماکی در دو عرض 130 و 160 سانتیمتر به تکنولوژی گردش جوهر میماکی (MCT) مجهزند. در این سیستم، جوهر سفید که به صورت طبیعی برای رسوب کردن تمایل دارد ؛ تا قبل از ورود به هد ، به صورت گردشی در جریان نگه داشته می شود. بنابراین ضمن جلوگیری از اتلاف جوهر سفید و بسته شدن مسیر جوهر به لحاظ زیست محیطی نیز بسیار فعال عمل می کند. 

 

دستگاه چاپ JV400LX جوهر لاتکس